Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

Seminare "Veisimas: teorija ir praktika"

2012 metų vasario 18 dieną dalyvavome Plungės šunų mylėtojų klubo organizuotame seminare,
"Veisimas: teorija ir praktika", kurį vedė:

Veterinarijos gydytoja.
LKD Teisėjų kolegijos pirmininkė ir Veisimo komisijos pirmininkė.
Tarptautinės kategorijos visų veislių FCI teisėja.
NATALIJA NEKROŠIENĖ

Kolektyviniu šurmuliu, puikia nuotaika, gražioje aplinkoje (kavinėje ,,Oazė"  šalia Plungės) 130 šunų veisėjų iš visos Lietuvos pradėjo seminarą. Jį organizavo Plungės šunų mylėtojų klubas. Vadovė Anna Liutikienė.
Seminare savo ilgamete (virš 30 metų) sukaupta veisimo patirtimi dalijosi šalyje gerai žinoma veterinarijos gydytoja, LKD Teisėjų kolegijos ir Veisimo komisijų pirmininkė, Tarptautinės kategorijos visų šunų veislių FCI teisėja Natalija Nekrošienė. Su pasigėrėjimu klausėmės šios lektorės išsamios, nuoseklios, atviros, su iliustracijomis paskaitos  ,,VEISIMAS: TEORIJA IR PRAKTIKA".  Puikiai išdėstyta tema, kuri lietė mus - šunų veisėjus, aktualūs klausimai, kaip, antai - selekcijos metodai: porų parinkimas kergimui, kaip tam pasiruošti, sugebėti  analizuoti, praktiškai numatyti partnerius, ko tikėtis. Kalių vaisingumo problemos, šuniukų  įgimtos patologijos ir gaišimas, paveldimų patologijų priežastys ir perdavimas, negenetinių įgimtų defektų priežastys,  šuniukų būklės vertinimas, infekciniai šuniukų susirgimai ir kiti klausimai. Visa tai įtvirtino mūsų turimas žinias, papildė  jų bagažą.
Pertraukėlių metu, prie kavos ir arbatos,  pabendravome su pažįstamais veisėjais, pasidžiaugėme puikiai organizuotu renginiu. Pietų pertraukos metu pasigardžiavome skaniu žemaitišku kepsniu.

Gražią gamtos dovaną turi lektorė Natalija - mokėjimą bendrauti su auditorija, aiškiai, trumpai , suprantamai ir paprastai paaiškinti, atsakyti į užduotus klausimus, savitą griežtumą ir žmogišką  humoro jausmą bendraujant su auditorija. Todėl ir seminaras praėjo labai greitai ir turiningai.

Na, o lektorės palydovas Škotų aviganis (kolis), kuris atvyko kartu, jautėsi puikiai, ir, ne tik socializavosi šioje aplinkoje, bet ir ,,palaikė"  tvarką, apeidamas visus seminaro dalyvius ,,patikrindamas", kaip mes dirbame.
,,Šeimininkiška ranka" pasižymėjo šio renginio organizatorė klubo pirmininkė Anna Liutikienė, jos pagalbininkė dukra Ilona,  klubo nariai Elena ir Virgilijus Mieliauskai, aprūpindami papildomomis seminarui reikalingomis priemonėmis bei dovanėlėmis. Dalyvių tarpe matėme daug šeimų, kurie dalyvavo seminare, o tai rodo, kad šunų auginimas yra atsakingas šeimyninis darbas.

Mūsų šeimų kolektyvo vardu už šį  reikalingą renginį nuoširdus ŠEIMYNINIS VALIO (tą tankiai naudojame mes reikšdami vieni kitiems džiaugsmą) RENGINIO ORGANIZATORIAMS, linkime kuo daugiau tokių renginių, LEKTOREI NATALIJAI - dar ne kartą apsilankyti pas mus, BIČIULIAMS- IKI SEKANČIŲ SUSITIKIMŲ.

Draugų rato vardu, veisėjas Kęstutis Petrauskas

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos