Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

Rusnės vasara 2011 ir Šilutės klubo taurė 2011

ŠUNŲ PARODA RUSNĖS SALOJE  ( 2011.07. 02-03 dienomis )

Nuostabiame Lietuvos gamtos kampelyje- Rusnės saloje, nuo tilto per Atmatą šeštadienį ir sekmadienį galima buvo matyti palapinių miestelį bei upės pakrantę ,,išraižytą“ žymejimo juosta  žemės plotelius. Tai ringai, juose varžėsi apie 400 įvairių veislių šunys iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos, Rusijos, Suomijos.

Pirmos dienos parodoje -,,RUSNĖS VASARA 2011”  dalyvavo  veislyno ,,IŠ GARGŽDŲ” augintiniai Rytų Europos aviganiai (REA) BRAIT ir PEKKA IŠ GARGŽDŲ, bei Vokiečių aviganė (VA)  BERTA VILKO LEGENDA.

FCI (tarptautinės šunų federacijos) teisėja iš Baltarusijos Svetlana Radiuk  jaunimo klaseje VA BERTA VILKO LEGENDA įvertino aukščiausiu balu PUIKIAI bei skyrė ANTRĄ vietą.Tai gražus mano veislyno kalytėes pasirodymas, juo labiau , kad ją ringe išstatė hendlerė Gintarė.

REA vertino FCI teisėja iš Baltarusijos Tatjana Romanovskaja. Atviros klasės atstovas REA JAUNIMO ir LIETUVOS ČEMPIONAS (LTJCH-CH) BRAIT įvertintas LT CAC (kandidatas į Lietuvos čempionus) ir N( parodos  nugalėtojas) titulais REA PEKKA IŠ GARGŽDŲ teisėjos pastebėta, kaip viena iš perspektyviausių šios veislės dalyvių, iškovojo visus parodoje galimus pasiekti laurus šioje veislėje, nors dar jauna, Jaunimo klasėje, buvo įvertinta JN (jaunimo nugalėtojos), BOB (veisles nugalėtojos), FCI 0 grupės BESTE - antra vieta.

Porų konkurse, kur dalyvavo BRAIT ir PEKKA IŠ GARGŽDŲ įvertinti buvome ŠEŠTA vieta. VEISLYNŲ konkurse neturėdami konkurentų buvome įvertinti taure bei prizais.

Šios dienos iškovoto ,,turto” kraitis – 2 taurės, medalis, prizai, 4 rozetės.

Antros dienos parodoje -,,ŠILUTĖS KLUBO TAURĖ 2011” pasirodė tie patys veislyno šunys. Gražia ir įspūdinga pergale sveikinome hendlerę Gintarę ir VA BERTĄ VILKO LEGENDA, kuri didelėje konkurencineje kovoje su pajėgiais varžovais pasiekė pačius aukščiausius apdovanojimus. Ją vainikavo JN, BOB, pasirodymas dviejuose BEST, kur 1 FCI grupėje buvo TREČIA. Kalytei tik 1 metai ir mėnuo. Ją vertino FCI teisėja iš Estijos Maret Kardi.

,,Rytiečiai” taip pat pasirodė puikiai. BRAIT pakartojo vakarykščius apdovanojimus, o PEKKA IŠ GARGŽDŲ tapo JN, o tai suteikia teisę būti LIETUVOS JAUNIMO ČEMPIONE. Tai dar viena mano augintinė iškovojusi šį vardą. Jai tik 1 metai ir mėnuo. Vertino juos FCI teisėja iš Baltarusijos Svetlana Radiuk.

Porų konkurse pakilome į TREČIĄ vietą, o VEISLYNŲ konkurse buvome įvertinti kaip ir vakar parodoje.

Šios dienos veislyno kolekciją papildys 3 taurės, medalis, 5 rozetės, prizai.

Nuoširdžiai džiaugiuosi savo bičiulių, kurie augina mano veislyno šunis, pasirodymais. Jų atviras bei atsakingas dalyvavimas parodose kartu su šeimomis, parodo tikrą šunininko charakterį. Tas puikiai išryškėja dalyvaujant parodose, kur “sergame” ir pergyvename vieni už kitus, džiaugiamės pasiekimais, sugebame užslopinti pavydo jausmą konkurencinėje kovoje, matome gamtos ir gyvūno grožį. Tampame daug stipresni prieš negatyvius pasireiškimus.

Džiaugiuosi veislyno ,,VILKMEDIS” savininkės Zitos Dargvilienės pasirodymu su Šveicarų Baltąja avigane LT JCH IRRA IŠ GARGŽDŲ, kuri pirmąją parodos dieną parodė tikrą savo veislės prigimtinį charakterį ir liko pastebėta FCI teisėjos iš Baltarusijos Radiuk Svetlanos, kuri šioje veislėje pelnė visus aukščiausius parodos  titulus: LT CAC, N, BOB, BEST 1 FCI grupėje PIRMA vieta, bei apibudinta išskirtinai šiai veislei būdingais bruožais atstove ir šuns savininkės  pasidalintu džiaugsmu su manimi dėl augintinės puikaus įvertinimo. Gerai pasirodė ir Rytų Europos aviganė RUS SANDARS GLORIA, gavusi LT CAC įvertinimus.
Veislyno ,,PAMARIO VILKĖ “ savininkė Akvilė Januškienė ringe atsakingai demonstravo savo palydoves Šveicarų Baltąją aviganę LT JCH-CH IDDĄ IŠ GARGŽDŲ ir Rytų Europos aviganę LT JCH-CH UNNĄ IŠ GARGŽDŲ. Pastaroji antrą parodos dieną buvo įvertinta LT CAC, N, BOB, BEST O FCI grupėje ANTRA vieta, pirmą dieną - LT CAC, N.  IDDA IŠ GARGŽDŲ-LT CAC, N. Tai daugkartinės parodų nugalėtojos.

VA JUTTA IŠ GARGŽDŲ (sav. Evaldas Urbonas) abiejose parodose pažymėta, kaip labai perspektyvus mažylis, kas patvirtina MAŽYLIŲ BESTE  įvertinta PENKTA vieta (antrą parodos dieną). Turėjo puikią palaikymo komandą – visa šeima ir treniruočių draugus, bei savo tikrą draugą REA MIDDĄ IŠ GARGŽDŲ, kuri neatsilikdama nuo jos su vedle Goda  atstovavo veislynų konkurse.

Debiutantė VA JURRA IŠ GARGŽDŲ (sav.Evelina Balandė), mokėsi iš sesers, kuri turi didesnę  dalyvavimo parodose patirtį. Jos pirmą pasirodymą palaikė šeima, vedlė, draugai.

Gražiame gamtos kampelyje parodą organizavo Šilutės miesto šunų mylėtojų draugija ,,HOBI”. Tai jau tradicija. Džiugu, kad ji vyksta vasarą, kad galima dvi dienas atsiryboti nuo šeimyninių rūpesčių ir pabūti su savo augintiniais gamtoje, pabendrauti su bendraminčiais, sukaupti patirties, nekasdieniškai parodyti tai savo augintiniams. Už visa tai širdingas ačiū šio renginio organizatoriams.

Veislyno "Iš Gargždų" savininkas
Kęstutis Petrauskas

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos