Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

ŠUNŲ PARODA ŠIAULIUOSE 2012.03.25

Mane traukia į parodas, todėl tankiai su savo augintiniais jose dalyvauju. Na, o Šiauliai man išskirtinis miestas - tai mano gimtinė ir vaikystės miestas ir, matomai, didesnė ir trauka. Todėl su REA Brait atvykome ,,kovoti“ į jį. Moteriškoji lytis liko namuose auginti savo atžalas, o mano nuolatinė palydovė žmona šį kartą taip pat liko prižiūrėti mažųjų.

Tačiau džiaugsmą parvežėme į namus. Mano stipriosios lyties atstovas - vienintelis veislyne patinas REA BRAIT, ,,susižėrė“ visus galimus titulus ir su dideliu pergalių kraičiu nudžiugino belaukiančias namuose. Šį kartą jo sąskaitoje: LT CAC, N, BOB, BESTe 0 klasėje – PIRMA vieta. Gražūs prizai, taurės ir dovanos primins mums retą parodą, kada mus nelydėjo dailioji lytis.

BRAIT privalėjo stengtis, nes konkurentai buvo jo vaikai, kurie parodoje pasirodė taip pat puikiai ir nepavedė savo tėvelio. Dukros BELLA PAMARIO VILKĖ, veisėja ir savininkė Akvilė Januškienė ir MIDDA IŠ GARGŽDŲ, savininkas Evaldas Urbonas, buvo įvertintos aukščiausiu balu savo klasėse. Pirmoji šuniukų klasėje pažymėta kaip labai perspektyvi kalytė, antroji tapo jaunimo klasės nugalėtoja. Tai gražios Brait dukrų pergalės. Na, o sūnui ROBUI VILKAS LEGENDA, veisėjas V. Brazys, savininkas V. Kavaliauskas, reikia dar ,,paauginti“ raumenis, sustiprėti fiziškai ir netolimoje ateityje bus stiprus tėvui konkurentas.

Nuoširdžiai dėkingas daugiametei šunų augintojai, kai kurių veislių pradininkei Lietuvoje, tarptautinei visų veislių FCI teisėjai Livijai Zizevskei už objektyvų ir griežtą teisėjavimą, bei gautus patarimus parodų metu. Suprantu, kokia meile ši moteris spinduliuoja šunims- dar besigydydama gautą traumą, tik su vaikštynės pagalba galėdama vaikščioti, vertino mūsų augintinius. Mačiau, kaip mūsų palydovai šunys atsargiai prieina prie ekspertės, lyg suprasdami ir vertindami jos atsidavimą šiam kilniam darbui.

Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę su ilgamečiu draugu Romu (su juo draugaujame virš 50 metų), aplankyti vaikystės pokario vietas, pažiūrėti į statinius, kuriuose teko gyventi, prisiminti rusų karinio dalinio Rytų Europos aviganius Baikal ir Jurą ir vietas, kuriose su jais man leisdavo bendrauti kariai, jų pamokymus ir pamokėles man vaikui, kurios išties buvo man reikalingos ir iki šiol su pagarba įsimintinos.

Visą tai įvertindamas su dėkingumu žvelgiu į Šiaulių šunų mylėtojų klubo parodos organizatorius ir rėmėjus, nes, važiuodamas į parodą, ,,nušoviau“ tris zuikius- sudalyvavau parodoje, pabendravau su ilgamečiu draugu ir aplankiau gimtąsias vaikystės vietas. Nuoširdus Jums ačiū.

Kinologas-dresuotojas Kęstutis Petrauskas

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos