Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

Mažas ar didelis? Trumpaplaukis ar ilgaplaukis?

Mažas ar didelis?

 

Įsigyjant didelį ar mažą šunį,  turite atkreipti dėmesį:

1. Į laikymo sąlygas. Lauke tiks bet kokio ūgio, o bute priklausys nuo turimo patalpų ploto.

2. Įvertinkite šuns tinkamumą laikyti bute ar lauko sąlygomis.

3. Nepamirškite, kad kai kurių veislių šunys labiau tinka laikyti lauko sąlygomis, arčiau gamtos – kvapai, garsai, erdvė it kt. Lauke geriau jaučiasi beveik visos tarnybinių ir medžioklinių šunų veislės.

4. Dideliems ir mažiems šunims  reikia daug judėti, bet mažiems pakanka mažesnės erdvės.

5. Aišku, maži dekoratyvinių veislių šunys labiau tiks laikyti namų sąlygomis, tačiau be lauko neišsiversite, todėl teks įvertinti išvedimo bei pasivaikščiojimo su juo sąlygas.

6. Jei mėgstate keliauti automobiliu, atkreipkite dėmesį, kokiomis sąlygomis galės jus lydėti jūsų palydovas. Mažam reiks mažiau vietos, jis pritaps automobilyje, o su dideliu bus daugiau rūpesčių.

7. Be abejo, mažam reiks mažiau išlaidų maistui ir priežiūrai, tačiau dažniausiai mes juos išlepiname, todėl kartais jie tampa didesne našta nei didelis šuo.

8. Svarbu ir tai,  ar auginsite vieną ar kelis šunis.

 

Svarbiausia, kad įsigiję mažąjį draugą būtumėte laimingas bendraujant su juo.  

Kinologas Kęstas Petrauskas

 

Trumpaplaukis ar ilgaplaukis ?

 

Bendras pastebėjimas būtų, kad ilgaplaukiams reikia skirti daugiau laiko kailio priežiūrai, nei trumpaplaukiams.

Tačiau:

* Ir ilgaplaukiai ir trumpaplaukiai šeriasi du kartus per metus – pavasarį ir rudenį. Šiuo laiku ilgaplaukiams teks skirti daugiau dėmesio nei trumpaplaukiams.

* Laikant bute, jei namuose bus ilgaplaukis, teks daugiau dėmesio skirti buto priežiūrai, nes yra tik kelios veislės, kurios mažai šeriasi. Nors ir kasdien šukuojant, šuns plaukų bute tikrai  bus.

* Trumpaplaukius sudėtingiau laikyti lauke, teks turėti apšiltintą būdą, bet yra veislių, kurios netiks laikyti lauke šaltu metų laiku.

* Laikant trumpaplaukį namuose, išvedant į lauką šaltu oru, teks aprengti specialia apranga, kad nesušaltų. Tai turite įvertinti įsigyjant šunį.
* Pasirenkant konkrečios veislės šunį reikia žinoti, kad kai kurių veislių ilgaplaukiai šunys yra brokuojami,  su jais negalima dalyvauti parodose. Pavyzdžiui – ilgaplaukiai vokiečių aviganiai parodose yra nevertinami.

* Išmaudžius ilgaplaukius šunis kailis ilgiau džiūsta, jei nedžioviname specialiomis priemonėmis.

* Atsparumas šalčiams priklauso ne nuo plauko ilgio, bet nuo povilnio dangos.

* Kokį šunį įsigyti, lemia ne plauko ilgis, bet noras turėti tik pasirinktos veislės šunį. Visi sunkumai tampa įprasti ir lengvai įveikiami. 

 

Kinologas  Kęstas Petrauskas

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos