Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

Šuo tarp žmonių, žmogus tarp šunų

Draugaukime Kodėl mes tokie pikti ?

 

     Skaudi  tema. Su ja susiduriame beveik visi šunų augintojai, o ypatingai būdami su savo palydovais viešose vietose.

     Nemalonu išgirsti pastabas, kai be reikalo pašaliečiai įžeidinėja mus vien už tai, kad šalia mūsų yra šuo. Aišku, gal šuo jiems sukelia neigiamas emocijas ir primena  jų žinomus, skaitytus ar pergyventus neigiamus atvejus. Rimčiau pagalvojus, žmonės pyksta  be reikalo. Grubus pavyzdys – bet ......  Būna autoįvykių, kuriuose kaltas vairuotojas. Tai nejaugi mes turime pykti ant visų žmonių, kurie vairuoja transporto priemones ??.

    Ilgus metus bendraujant su šunimis ir man ne kartą teko išgirsti neteisingų pastabų. Jos savotiškai skaudžios, jei tam nėra pagrindo, o tokie “pamokymai” vargu ar duos naudos žmogui, kuris nepagrįstai moko  kaip mums reikia elgtis su savo mažuoju draugu. Mes tikrai žinome, kada ir kur mums reikia lankytis su savo augintiniu. Buvimas viešose vietose augintiniui labia reikalinga ir reikšminga pamoka, be kurios šuo nesuformuos savo teisingos psichikos, bendravimo su žmonėmis taisyklių. Tai kodėl savo pykčiu trugdome tai daryti ?. O kartais iš žmonių blogo elgesio gyvūno atžvilgiu, susidarai nuomonę, kad šuns elgesys yra geresnis, negu pyktį ir neapykantą jam reiškiančio žmogaus.

     Gerai, kada pastabos teisingos, pasakytos laiku, pamokančiai, pagrįstai, bet tokių būna retai. Daugelis mano, kad daug “žino”, bet ar žinios teisingos ?.

     Tankiai atsakau, kad po šia saule žemėje turime sutilpti visi, mokėkime matyti gėrį ir džiaugtis tuo.

O mane maloniai nuteikia einantis žmogus, o šalia jo pėdinantis šuniukas. Tai draugai, kurie eina savo keliu niekam netrugdydami, kam juos įžeidinėti, tegu ir jiems šviečia saulė.

 

 

Kadangi ši tema aktuali visiems šunų augintojams, malonu būtų sužinoti ir kitų nuomonę. Kviečiame į forumą diskusijai.

 

 

Kinologas  Kęstas Petrauskas

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos