Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

Kaip elgtis ?

     Tankiai žmonės įsigydami šuniuką klausia, kaip elgtis su juo. Aišku, visų auklėjimo ir dresavimo niuansų neįmanoma būtų nusakyti, tačiau „užvesti ant kelio“, galime. Mano patarimai būna tokie. 


     Visų pirma iš manęs įsigiję šuniuką žmogus gauna su pradiniu ir pagrindiniu dresūros elementu – pasikvietimu pas save. Komanda „ČIA“. Šią komandą parodau su kiekvienu šuniuku naujam šeimininkui. Patariu, kaip toliau jam pereiti į kitą kvietimą „ PAS MANE“ ar „ATEIK“. Tačiau daugelis palieka tą patį pasikvietimą. 

 

     Antras svarbus patarimas. Tai skatink augintinį nuo mažens, kas Tau bus reikalinga ateičiai, drausk, ko nepageidauji. Nupasakoju tai pavyzdžiais, išlaikant ir vertinant šuns amžiaus tarpsnius ir jo galimybes, išraiškos būdus.

    

      Trečia taisyklė. Tikrai sunku būna susiorientuoti ir pasielgti mums neįprastomis situacijomis su savo mažuoju draugu. Tai padeda paprasta žmoniška patirtis. Todėl patariu: nesikarščiuoti, o kadangi turime gyvenimišką patirtį, pasielkime kaip su žmogumi – šeimos nariu, kaimynu, pažystamu ar panašiai. O jau , kad įsitikinti ar teisingas buvo mūsų elgesys padės dresuotojas, todėl skambutis jam sustiprinsjūsų elgesio žinias, jas praturtins.

 

    Ketvirta. Palaikyti ryšį su dresuotoju (veislės žinovu).

 

    Tvirtai žinau, kad šie paprasti mano patarimai padeda žmonėms, kurie įsigyja ar dresuoja pas mane šunis. Tai pasako jie patys susitikimo metu. Rodos paprasta, bet reikalinga.


Kinologas Kęstas Petrauskas

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos