Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

Iš prisiminimų "Ištverminga plaukikė" 2005.07

Prie Gargždų pramonės rajone yra didelis tvenkinys Skaidriuoju vadinamas. Kadangi mūsų sodas buvo už kelių šimtų metrų, todėl vasarą beveik kasdien jame plaukiodavau su savo augintiniais.

 

Šį kartą plaukiau su vokiečių avigane DAGI Iš Vilkų slėnio. Plaukėme per visą tvenkinį jo viduriu. Praplaukus apie 100 metrų pamačiau, kad vandens paviršiuje plūduriuoja plastikinis butelis. Daviau komandą '' APORT'', plaukdamas mostelėjau ranka plūduro link. Mano augintinė nuplaukė, įsikando butelį ir priplaukusi prie manęs lydejo iki priešingo kranto. Plaukdamas pastebėjau,  kad mano palydovė neskuba ir plaukia šalia dantyse laikydama indą. Pagalvojau, na šiandien tu drausminga, neskubi.

O vakar tą patį atstumą plaukiau su dviem šunimis  DAGI ir vokiečių avigane ARA vom Huhnegrab, kurios suko ratus apie mane, nes joms nebuvo ką ''veikti'',  lyginant su mano plaukimo greičiu.

Nors davus komandą ''GRETA'', plaukdami šalia visada lydi tuo pačiu greičiu, kaip ir aš. Tik vienas plaukia iš vienos pusės, kitas iš kitos. Leidus plaukioti po komandos ''LAISVAI'',  suka ratus apie mane, plaukti man netrugdo , toli nenutolsta ir niekada nėra palikę manęs vieno. Taip plaukdami esame įveikę ne vieną nedidelį ežeriuką ar tvenkinį.

Kito kranto pusėje laukė  žmona,  atvažiavusi mūsų parsivežti.  Priplaukus prie kranto daviau komandą ''PIRMYN'', kad išliptų į krantą , o pats palikau dar paplaukioti.  Pasakiau žmonai , kad paimtų indą ir įmestų į konteinerį.

Kada Dagi pradėjo lipti į krantą , prie indo pasirodė pririšta virvė, kurią ji tempė, o prie virvės kito galo pritvirtintas metalinis lankas su tinklu,  o jame mėsos gabalas, o apie jį prilipusių vandens žolių. Tai buvo įrankis vėžiams gaudyti, kuris buvo gana sunkus.  Supratome, kokį plaukimo krūvį patyrė mano palydovė plaukdama apie kilometrą su tokiu įrankiu, kuris vietomis lietė dugną, rovė žolę. Nudžiugino kalytės ištvermingumas plaukiant, puikus nešimo komandos vykdymas labai apsunkintomis sąlygomis. O ji sau jautėsi kaip niekur nieko ir dar paplaukiojome  atsipalaidavimui nuo stipraus plaukimo krūvio. Įsimintinas laiko praleidimas su buvusia kompanione.

 

Kinologas Kęstas Petrauskas

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos