Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

Iš prisiminimų "Netikėta pagalba" 2008.04

 

Kęstutis Petrauskas ir Inassy DonnevaraApie vidurdienį prie sodo namelio vartų privažiavo lengvoji mašina. Išlipę keturi jaunuoliai nieko nepaaiškinę liepė, kad atiduočiau jų ilgaplaukį vokiečių aviganį.

Paprašiau, kad paaiškintų, kas jiems atsitiko, kodėl toks kategoriškas ir pasitikintis jų reikalavimas. Aišku, jaunuoliai ''energingi'', ''garsiakalbiai'', nenorintys paaiškinti priežasties. Paprašiau, kad nurimtų, o tik tada įleisiu į sodą ir parodysiu, kad pas mane svetimų šunų nėra. O juo labiau jų.

Taip ''audringai'' mums bekalbant, staiga atsirado mano Šveicarų baltoji aviganė INASSY Donnevara. Ji buvo gretimame sode, mūsų ji nematė , nes užstojo pastatai, o galėjo tik girdėti mūsų ''pokalbį''. Turime du sodus, viename gyvename, kitame yra voljerai ir juose mano augintiniai. Tuo metu Inassy buvo dirbtuvėlėse, kur aš prieš tai darbavausi. Abu sodai aptverti tvora. Atstumas pokalbio metu buvo virš 40 metrų.

Pasirodo, mano augintinė iššoko pro langą, peršoko tvorą, apibėgo du sodus (apie 60 metrų) ir ryžtingai atskubėjo man į pagalbą. Nors iki šio atvejo nė vienas mano šuo nėra peršokęs sodo tvoros.

Aišku, netikėtas Inassy pasirodymas greitai atvykėlius nuramino. Jos atakos neleido mano pokalbininkams net pajudėti. Nuraminau šunį. Vaikinams parodžiau savo šunis, kad įsitikintų, jog jų ieškomo šuns pas mane nėra.

Mano nuostabai, atvykėliai už savo poelgį atsiprašė ir išvažiavo.

Dar kartą įsitikinau, koks nuostabus mūsų mažasis draugas - šuo. Juk man joks pavojus negrėsė, tačiau ji šią situaciją įvertino savaip su savo išmintim, parodydama pačius kilniausius savo prigimties charakterio bruožus.

Šioje situacijoje aš aiškiai įsitikinau, kad Šveicarų baltieji aviganiai, visu pirma, nuovokūs. Šiuo atveju, motyvacija, pagalba žmogui. Antra, priimtas teisingas sprendimas. Iššokta pro langą iš dirbtuvėlių, peršokta tvora, teisingai pasirinktas artimiausias  apibėgimo maršrutas. Ir galų gale gynyba - neleidimas pajudėti neprašytiems svečiams.

Tokios netikėtos pamokėlės - įvykiai parodo mūsų augintinių ištikimybę, tarnybą žmogui, atsidavimą mums, o prireikus ir pagalbą mums.

Kaip jų nevertinti ar negerbti?

 

Kinologas Kęstas Petrauskas

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos