Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

Iš prisiminimų "Gerai, Deli" (1992,05) (nauja)

Apie Gargždus puiki gamta: Minijos upė, vandens telkiniai, piliakalnis, du parkai, upės šlaitai, krūmai, visur išraižyta takeliais. Nuostabios sąlygos praleisti laiką su savo augintiniais, mokyti juos įvairių dresūros elementų, ruošti fiziškai, o taip pat pailsėti ir pačiam.

 

Šia gamtos dovana pasinaudodavome darbui su vaikais, kurie moksleivių namuose lankė Jaunojo kinologo būrelį. Išnaudodavome natūralias gamtos kliūtis (nuvirtusius medžius, šlaitus, duobes, upelių išgraužas, upeliukų vagas, akmenis upės vagoje, pavienius akmenis, kelmus, lieptus, laiptus, nugriautų namų liekanas ir kita), kad išmokyti savo palydovus šunis teisingai jas įveikti.

Neapsiribodavome vien aikštelėje pastatytomis kliūtimis. Išvykos po apylinkes buvo reikalingos pamokos mūsų mažiesiems draugams.

Šį kartą užsiėmimas vyko Kalniškių piliakalnyje. Mūsų keturkojai draugai ieškojo mūsų pasislėpusių, ieškojo paslėptų daiktų, įveikinėjome kliūtis, kas greičiau su augintiniu užbėgs į kalną, kieno šuo geriausiai susivaldantis ir kitas šuns valdymo komandas.

Ruošiantis eiti link namų prie manęs priėjo būrelio senbuvis Ramūnas, škotų aviganės Deli vedlys ir paprašė, kad leisčiau jam parodyti, kaip Deli išrinks daiktą pagal žmogaus kvapą. Šį dresūros  elementą su vaikais mokėmės aikštelėje, o jai tai daryti sekėsi sunkiau. Kadangi vaikai su savimi visada nešiojasi šunų mokymui reikiamą inventorių, išdėliojome pagaliukus ant žemės, suteikėme galimybę Ramūnui, kad jo aviganė ,,parodytų” savo žinias. Koli pratimą atliko be priekaištų. Paplodami padėkojome jai, Ramūnui suteikdami didelį džiaugsmą. Supratau, kodėl jis taip užsispyręs manęs klausinėjo, kaip išmokyti šio pratimo. Kadangi Ramūnui buvau pasakęs, kaip dar papildomai gali Deli mokyti, jis pasinaudojo patarimu ir dirbo savarankiškai, todėl ir džiaugėmės pasiektu rezultatu.

Rodos čia nieko nuostabaus. Bet man liko prisiminimas apie vaiko meilę gyvūnui, noras, kad jo mažasis draugas savo darbu būtų lygiavertis su kitais būrelio narių augintiniais, juo labiau, kad tai jis siekė savarankiškai. Ar tai ne puiku?

 

Kinologas Kęstas Petrauskas

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos