Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

Antkaklis - metalinė grandinėlė

Ji priskiriama prie šuns inventoriaus. Tai viena efektyviausių mechaninių šuns valdymo priemonių, tinkanti kasdieniniame gyvenime, bei mokant savo palydovą. Svarbu teisingai ir savalaikiai ją panaudoti. Efektas gaunasi, kada įtempus pavadėlį, ji veržia šuns kaklą, sunkina jo kvėpavimą, gaunasi stipresnis mechaninis poveikis šuniui. Tai pajutęs augintinis susitvardo.

Antkaklis - grandinėlė turi būti tokio dydžio, kad už jos būtų galima užkišti 2-3 pirštus. Uždedama šuniui ant kaklo, prieš tai supažindinus su jos garsu, leidus apuostyti. Uždedant laikyti  ją taip, kad žiūrint iš priekio į šunį būtų P raidės pavidalas. Taip užnerta grandinėlė taisyklingai verš  šuns kaklą, kai jis bandys įtemti pavadėlį. Jį atleidus, atsipalaiduos ir gradinėlė. Jeigu užnersite priešingai nei minėta, grandinėlė neatsipalaiduos ir visą laiką verš kaklą.

Pripratinti prie antkaklio - grandinėlės reikia ir todėl, kad šuo pajustų: kuo stipriau įtempia pavadį, tuo labiau ,,prisismaugia“ ir dūsta. Uždėjus grandinėlę  ant kaklo, kitus antkaklius galima nusegti.      

Kaip pripratinti prie antkaklio - grandinėlės:

1. Užnerkite grandinėlę šuniui ant kaklo. Stovėkite vietoje. Tepajunta, kad veržiantis, ji jam labiau spaudžia kaklą. Pavadėlį laikykite stipriai, nejudėkite. Įtempdamas pavadėlį augintinis iškart gauna garsinį signalą - grandinėlės kilpelės trinasi viena į kitą. Patraukęs stipriau - pajunta veržimą. Kuo stipriau traukia, tuo labiau jaučia užsiveržiančią grandinėlę. Pats šuns elgesys pasufleruos, kaip elgtis. Jei suprato, kam reikalingas šis daiktas, jis stengsis atsitraukdamas atpalaiduoti grandinėlę. Paėjėkite į priekį , ir tuo momentu, kai pavadėlis neįtemtas  ,,Greta”, po to stabtelkite  ,,Stovėk”. Pastovėkite, stebėkite  šuns reakciją. Jeigu ramus, ištarę ,,Greta”, eikite norima kryptimi.

Judėdamas augintinis gali stipriau įtemti pavadėlį. Kol jis nesuvokia, kad judėdamas save slopina, priešiškų judesių su pavadėliu nedarykite. Judėkite norima kryptimi ir jeigu jis dar stipriau traukia į šoną  ar į priekį, galite ištarę komandą ,,Greta”, įtemti  pavadėlį, kad augintinis judetų greta. Pavadėlis vėl atpalaiduojamas. Taip pat tokiais pavadėlio judesiais neleiskite savo palydovui uostinėti žemės, žengti nuo jūsų ir panašiai. Tik nepamirškite  jam pakartoti: ,,Greta “. Priešiškas tempimas turi būti ne per stiprus ir 15 - 20 procentų stipresnis nei traukia šuo, o pavadėlį atleiskite tuomet, kai šuo tinkamai reaguoja.

2. Supažindinus su nauju antkakliu - grandinėle, ji uždedama šuniui ant kaklo. Kitas trumpo, maždaug 1,5 m pavadėlio galas pririšamas prie nejudamo daikto. Stovėkite greta.Tegu šuo pajunta grandinėlės poveikį. Jeigu elgiasi ramiai, pabando įtemti pavadėlį ir sujudėjęs jį atpalaiduoja (atsitraukia) - viskas gerai. Jeigu nejuda ir neįtempia pavadėlio, sudarykite tam sąlygas. Palengva paėjėkite nuo šuns. Stebėkite, kaip elgiasi. Jei jis nesigąsdina, įsitempia ir sustoja judėjimo kryptimi, viskas gerai. Jeigu bando išsilaisvinti  iš įtempto pavadėlio ir antkaklio, grižkite, nuraminkite, patupdykite prie savęs, pažaiskite, liesdami pavadėlį, kad truputį įtemptų antkaklį, vėl atpalaiduokite, o šiam nurimus, eikite į priekį. Neleiskite jam apsisukti įtempus pavadėlį, stengtis iš jo išsilaisvinti. Augintiniai labai greitai prie jo pripranta, todėl didelių sunkumų nepatirsite.

 Grandinėlės – antkaklio pranašumai:

* Ant kaklo mažai matomas - pasislepia tarp plaukų. Laikinai naudojant ir kitą antkaklį, galima jos nenuimti.

* Efektyvus mechaninis poveikis mokant savo palydovą.

* Nereikia papildomų žinių pritaikant šį inventorių.

* Augintiniui maudantis nereikia jo nuimti.

* Pigus ir ilgalaikis. Gražus.

* Augintiniui netrugdo nešiojant.

* Patogus: visada galime pasinaudoti netikėtose situacijose, kada reikia sustabdyti savo bičiulį, turime už ko paimti, galima naudoti kaip paprastą antkaklį (tereikia pavadėlį persegti ant kito gradinėlės žiedo).

Kinologas Kęstas Petrauskas


Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos