Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

Kad visada sektųsi mokant savo palydovą

KAD VISADA SEKTŲSI MOKANT SAVO PALYDOVĄ 

*Būkite pakilios nuotaikos – augintinis jaučia jūsų nerimą, susierzinimą.

*Planuokite savo laiką, kad jūsų bendravimas su mažuoju draugu būtų kuo produktyvesnis.Tapsite organizuotesnis, daugiau išmoksite ir išmokysite savo palydovą. Tai abipusė pamoka.

*Per daug neįkirėkite kartodami vis tą pačią komandą, verčiau pradėkite nuo to, ką augintinis išmoko geriausiai.

*Už atliktą darbą skatinkite. Tai jis labai vertina.

*Jauskite saiką drausmindami, būtinai tai darykite laiku.Niekada nesikarščiuokite. Klaidos daugiausia  gimsta  nesusivaldant, priimtais skubotais sprendimais. Įvertinę tai pajusite žmogiškumo vertę savo bičiulio atžvilgiu.

*Mokydami bute , venkite prievartos.Raskite abipusiai patogų  mokymui laiką ir būdus.

*Jeigu esate labai užsiėmęs, visdėlto leiskite augintiniui būti šalia – tai suteiks jam pasitenkinimą, sustiprins abipusį ryšį.

*Mokydami lauke po truputį sunkinkite komandas, kurias išmokote namie. Išnaudokite reljefą, žolę, krūmus ir kita. Augintinis taps darbštesnis ,supratingesnis ir savarankiškesnis.

*Turėkite kantrybes, nes dalelytė pasiekto rezultato – tai jau pergalė. Naudokitės proga mokyti visur, pavyzdžiui, eidami i lauką, mokykite komandos ,, Greta “,( ,,Šalia “) arba ,,Pirmyn “.Pastaroji komanda ypač tinka vokiečių aviganiams. Jų veržlumą išnaudodami pasieksite, kad parodų metu bus lengviau demonstruoti savo augintinį. To reikalauja taisyklės. Taip pat įveikiant kliūtis (,,Barjeras “, ,, Kliūtis “ , ,,Pirmyn “ ).

*Pasinaudokite situacija, kai pats augintinis ieško kontakto: priejo- pagirkite ( ,, Geras “ ), ištarkite komandą, kuri atitiktų jo elgesį tuo metu. Dar kartą pagirkite ir paskatinkite skanėstu, ištardami komanda, - tai vadinama šuns iniciatyvos metodu. Kinologineje spaudoje nesusiduriau su šiuo metodu, bet įsitikinau jo efektyvumu, praktikoje daug dėmesio skiriu jo panaudojimui mokant.

*Svarbu nepavėluoti paskatinti, atkreipti dėmesį į šuns reakciją, laiku duoti komandą. Elgiantis teisingai, šuo po komandos irgi pradeda teisingai ją vykdyti.

*Nepamirškime, kad mokydami savo palydovą mokomės ir mes patys. Tai gaunasi tiesiog savaime, bet analizuodami abipusį darbą ir darydami išvadas , kurias pritaikome siekiant rezultato, tai jau svarus naudingas mokymas, savitai sukaupta patirtis, didelis žingsnis i priekį.

MOKYMO TIKSLAS - MOKYTI, KAIP REIKIA DARYTI, o ne,  kaip nereikia daryti. Todėl venkite mokymo metu draudžiamų komandų.

Kinologas Kęstutis Petrauskas

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos