Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

KAIP ŠUNIUKĄ ,, PRIRIŠTI „ PRIE SAVĘS – 2

Pirmoje dalyje rašiau, kaip ieškoti kelią į šuniuko širdį bendraujant tiesiogiai, kada esame su juo. Tačiau galime, kad ir laikinai, išlikti su juo ryšyje nebūnant šalia. Tai daryti galima pasinaudojant jo jautriausiais organais: uosle ir klausa. Jis puikiai pažįsta šeimininko ir šeimos narių kvapus ir artimos aplinkos garsus. Tas artumas išlieka, kada:

IŠVYKSTANT IŠ NAMŲ išsaugosime artumą, jei paliksime daiktą (nebereikalingą drabužį, avalinę ar panašiai) su savo kvapu, kuris primins jam apie šeimininką. Aišku, šie daiktai po kurio tai laiko bus ,,sužaisti“ (sunaikinti) jam žaidžiant su ,, šeimininku“. Gėdinti už tai negalima- tam juos ir paliekame, kad ilgiau išbūtų ryšyje su mumis, galėtų išlieti susikaupusią energiją ir emocijas. Daiktą galima pakabinti ant virvutės, kad žaisdamas galėtų atlikti kuo daugiau judesių, suteiksime ir dalinai sunkumą, ilgiau juo galės naudotis. Tiks ir kamuoliukas, tik reikia jį ,,įtrinti“, prieš išvykstant, savo kvapu. Galima palikti ir tą, su kuriuo žaidžiate bendraudami. Skaitoma, kad mūsų palydovas be mūsų gali ,,kentėti“ apie keturias valandas, toliau jau jam reikia aktyvios veiklos, aišku, čia dar lemia veislė, gyvenimo būdas ir sąlygos.

JEI AUGINTINIS LAIKOMAS BUTE, ir, tankiai klausotės muzikos ar žiūrite televizorių, jis šiuos garsus girdi jums būnant namuose, o išvykus paliksite įjungtą radiją, jam primins jus ir šeimos narius. Taip jis bus ramesnis. Bet tai, aišku, nėra taisyklė. Kiekvienas šuniukas į garsus reaguos skirtingai. Jei pirmosiomis dienomis įsigijus jį naudojote tai, tikimybė bus didesnė, kad turės didesnės įtakos, ir priešingai.

DIDELĮ POVEIKĮ TURI ir teisingas šeimos narių dienos rėžimas bendraujant su mažuoju palydovu. Geriausia, kada mūsų nebuvimo namuose laiko tarpas būna neilgas, kad grįžus būtų galima jo ilgesį ,,nukrauti“, kad ir trumpu pabendravimu. Daugiausia galvojame tik apie pašėrimą, bet svarbiau jam yra buvimas kartu. Todėl, jei yra galimybė, pasinaudokite kuo tankiau pabūti su šuniuku ir geriau, kad tas laikas būtų kuo pastovesnis. Taip ir jis prisitaikys prie šio dienos režimo.

Kad tai ir nėra ,,tvirti žingsniai“ bendravimui, bet įtakos formuojant mažojo charakterį, tikrai bus.

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos