Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

Iš prisiminimų: ĮSIMINTINAS ĮVYKIS

Tai buvo daug metų atgal- 1978 metais birželio mėnesį. Įsimintinas, didelio dėkingumo šuniui vertas, kuris galėjo baigtis skaudžia nepakartojama nelaime, įvykis. Tačiau, dėka mano ištikimo ir nuovokaus jauno palydovo- vokiečių aviganės Pekos (šį vardą nešioja ne vienas mano veislyno augintinis, nes jis susideda iš šeimos narių pavardės ir vardų pirmųjų raidžių) baigėsi nesuvokiamai laimingai.

 Kalytė Peka buvo gimusi  1977 metais vasario mėnesį, jaunesnysis sūnus tais pačiais metais birželio mėnesio pradžioje. Žodžiu, abiem ėjo antri metukai.

 Mėgstu gamtą, tankiai būnu joje. Tą skiepijau ir savo šeimos atžaloms ir augintiniams su kuriais daug laiko bendraujame. Todėl ir šis išėjimas praleisti laisvalaikį prie Minijos upės nebuvo išskirtinis.Su vežimėlyje sėdinčiu jaunėliu, lydimas palydovės Pekos, atėjome prie upės vingio, kur tankiai su šeima ateidavome išsimaudyti, pasideginti ar taip paisėti, juolab, kad ši vieta visai arti namų.

 Apie 10 metrų nuo upės ant pievelės patiesiau paklotą, nurengiau savo mažąjį, palikdamas su marškinėliais, išsimaudžiau ir stovėdamas arti vaiko, pasisukęs į saulę, rankose laikydamas knygą, skaičiau.

 Staiga pasukęs galvą į upės vingį matau tokį vaizdą. Sūnelis klūpi prie vandens rankytės iki alkūnių vandenyje, o Peka įsikandusi į marškinėlius iš nugaros pusės ir neleidžia jam judėti į vandenį. Pribėgau, apkabinau abu, padėkodamas savo jaunai palydovei už atliktą žygdarbį. Nors buvau arti, bet nepajutau, kada mažasis nušliaužė nuo manęs ir pasiekė upę. Kokia buvo įvykio eiga nemačiau.

 

 Stebėtinas jauno šuns nuovokumas ir savalaikė taip reikalinga pagalba mane stebina iki šiol. Kaip visa tai vyksta mūsų augintinio viduje, nesugebėčiau paaiškinti. Daug dar ne visai suprantamai mums  nepakartojamų dalykų atlieka mūsų pagalbininkai ir palydovai šunys. Ypatingai tai atsiskleidžia tarnybose, kuriose dalyvauja ir jie. Ne veltui vokiečių aviganis pelno mūsų pagarbą ir pasitikėjimą. Turime kuo didžiuotis.

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos