Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

Iš prisiminimų: KAIP ĮSIGYTI ŠUNĮ, KAD NEAPSIRIKTUM

 

Nemažai iškyla problemų, kada nutariame įsigyti šunį. Padaryta klaida lemia daug: vargsime bendraudami su juo, jausime savitą naštą, kuri lydės kasdien, nelabai mumis bus patenkintas ir augintinis, ir kita.

  Prisimenu atvejį, kada, prieš įsigydamas šunį, pasikonsultuoti buvo atvykęs vyriškis. Šeimos problema: jis nori malinua, o žmona- vokiečių aviganio. Pokalbio metu supratau, kad žinios apie šunis gana ribotos, o belgų aviganis ,,traukia“, kada pamatė internete, kaip jis dirba.  Žmonos patirtis didesnė: yra auginusi vokiečių aviganį ir svajonė jos turėti tik tos veislės augintinį. Nupasakojau apie abi veisles: jų temperamentus, skirtumus dresuojant, skiriamą laiką bendraujant su jais ir kita. Visada pasakau, kokią veislę įsigyti turi nuspręsti pats žmogus, mes galime tik pasakyti apie veisles, jų paskirtį, sunkumus, kuriuos patirs augindamas sau draugą, koks turi būti auginimo kelias, kiek panašiai kainuos jo išlaikymas, gėris ir džiaugsmas, kuris ateina kartu su naujuoju šeimos nariu, ir kita. Turiu gyvenime taisyklę: pasakau žmogui taip, kaip yra tikrumoje, nesugrąžindamas mūsų augintinio (nors juos gerbiu iš visos širdies) tiesiai ir atvirai, norėdamas, kad jis patektų į tikro šeimininko rankas, kad nevargtų jis ir nekentėtų mažasis mūsų draugas.

  Po pokalbio su atvykėliu dar patariau gerai pagalvoti ir neskubėti. Visų pirma prieiti motyvuotai prie vieningos nuomonės. Kita, sudaryti šuns laikimui sąlygas, nes dar neturėjo įrengto voljero. Vertinti ir žmonos padėtį, nes ji laukėsi antro vaikelio, o jis labai užsiėmęs ir mažai laiko galės skirti bendravimui su augintiniu.

  Maždaug po dešimt mėnesių jis vėl apsilankė pas mane, bet šį kartą su bėdomis ir jau tikslu įsigyti vokiečių aviganį. Taip pat prašyti pagalbos, kur dėti turimą malinua.

  Bėda ta, kad jų  belgų aviganis malinua prieš dvi savaites perkando vaiką, o atvykimo dieną nuo jo nukentėjo žmona, kas ir vėl paskatino kreiptis į mane.

   Nerašysiu apie šunelio nuodemes, nes esu įsitikinęs, kad šį skausmą turi prisiimti žmogus, tik iš šio nemalonaus atvejo padarysiu pamokančias išvadas:

  <>Įsigykime šuniuką pagal paskirtį, nesusižavėję veisle.

  <>Gerai apgalvokime prieš norėdami turėti tikrą draugą ir pagalbininką, ar sugebėsime su juo teisingai bendrauti, skirti jam laiko,

  <>Tai yra bendras šeimos reikalas ir jame turi būti vienybė ir susiklausymas. Šuo turi būti mielas ir rekalingas visai šeimai.

 

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos