Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

Iš prisiminimų: ,,JUOKINGA”..., BET NEGRAŽU

 

 Nemalonus man bus šis straipsnelis, bet, jausdamas pagarbą savo bendraminčiams draugams ir jų paprašytas, parodysiu kai kurių žmonių, kuriuos vadinu nešvariais, neteisingo elgesio pavyzdžius.

  Daug rašoma apie  vadinamus šunų daugintojus, bet mano tema bus skaudesnė, kurioje žmogus išryškėja dar daugiau su blogesnėmis savybėmis: kaip nesąžiningas, melagis, apgaudinėtojas ir kitomis gana nepagarbiomis žmogiškomis savybėmis. Žodis jiems tiktų šunų platintojai.

  Tai lies parduodant šuniukus: juos reklamuojant ir tiesiog parduodant žmogui.

  Aišku, jie pasinaudoja mūsų patiklumu, neabejingumu mūsų mažajam draugui, noru jį turėti  kuo geriausios kilmės ir pirminės priežiūros, kol jis yra pas veisėją, net veislyno geru vardu.

  Niekada nebuvau abejingas ar priešiškas žmonėms, kurie veisia šunis: veislynuose ar laisvai, tačiau kai kurių nesąžiningumas savitai užgauna mus , kaip veisėjus, o jų poelgiai tiesiog skaudina, o svarbiausia: menkina mūsų bendražygį, palydovą, šeimos narį ir pagalbininką, gelbėtoją ir užtarėją, tvirtą tarnyboje pagalbininką, kurio dar ilgai niekas nepakeis, pagalbininką medicinos moksle ar  auklėjant vaikus, ir kitur.

  Kokių tik negražių prisiminimų pateikia bendraujant draugai. Tai, kad reklaminiuose skelbimuose be leidimo naudojamasi reklamuojant parduodant šuniukus ne savo nuotraukomis, paskambinus, meluoja, kad tai jų augintinis. Įrodžius, kad netiesa: seka užgaulingas pasiteisinimas, net įžeidimas. Na, o jau šuniukų tėvai tai būtįnai grįnaveisliai ir dauguma su kilmės dokumentais arba vienas iš žymesnio veislyno, o kitas būtinai iš policijos arba tarnaujantis pasienio tarnyboje. Matote, kaip laisvai šunimis ,,švaistosi” pasieniečiai, policininkai ar muitininkai, ar iš veislynų be dokumentų veisiantys savininkai ir dar  ,,kopijuodami” šuniukus dvi vadas per metus. Na, o kergimas atliekamas vos ne su pasaulio čempionais. Tikėk sau žmogau.......

  Dabar truputis iš savo praktikos.

  Čia taip pat ilgos istorijos.

   Su gražia ,,savo” veislyno nuotraukų reklama ,,stoviu” turguose Vilniuje ar Kaune (draugų pranešimai). Nors tuo metu neturiu net šuniukų pardavimui, o tuose miestuose  iš viso  neteko pardavinėti turguose savo mažųjų. O du atvejai tokie ,,stebūklingi”, kad Rietavo turguje net teko pabendrauti su savimi, mat tapau  telepatu ir aiškaregiu Volfu Mesingu-Petrausku. Mano reklamos iš veislyno, pardavėjai į mane  net nepanašūs, o apie šuniukus net nekalbu. Na, ar verta rašyti apie pokalbį su ,,mesingais”: manau, kad ne ir taip aišku.  Kada draugai paskambina, kad Rietavo turguje vėl ,,stoviu”, pasakau, kad tegu tie nešvarūs žmonės ,,mėgaujasi” mano veislynu.

 Ir dar. Kada pas mane dresuoti ar ištirti šuns psichines savybes atvyksta savininkas, kuris atsiveža ,,mano veislyno” augintinį. Aišku, susipažinęs su tikrais veislyno šunimis žmogus nusivilia ir būna labai įskaudintas, kad taip kvailai buvo apgautas. Tada tenka man jį nuraminti ir pasistengti kuo ryškiau ištraukti jo palydovo gerų savybių. Tai stengiuosi padaryti kuo stropiau, kad  mažiau nuvilti atvykėlį. Bet kuris šuo manęs neskaudina: jis nekaltas. Nepagarbą dėl to reiškiu nešvariam žmogui. Negražus jo kelias nesąžiningai ĮPERŠANT  kitam, nuoširdžiai ieškančiam ir norinčiam įsigyti patikimą  mažajį draugą.

 

  Nepakeičiama būti žmogumi: švariu, garbingu ir iš širdies vertinančiu šį nuostabų mūsų palydovą.

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos