Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

KO PAPRAŠYTŲ MUS ŠUO

Šį kartą ,,įlysiu” į mūsų mažajo draugo kailį. Kaip ir kiekvienas gyvis gamtoje, taip pat ir šuo, turi savo gyvenimo dėsnius, kuriais jis vadovaujasi.

 Stebint jo elgesį bendraujant, jį analizuojant ir darant išvadas įžvelgiame, ir į jo  norus, kurie ,,plaukia” iš jo vidaus. Na, tai kokie jie. Tai, aišku, mano nuomonė ir ji gali skirtis kiekvienam iš mūsų.

  Nepakeičiamai pirmoje vietoje įžvelgčiau begalinį jo prašymą visą laiką būti šalia savo neišskiriamo draugo šeimininko: net visas 24 paros valandas, o jam nesant, kitų šeimos narių tarpe. Manau šią tiesą paliūdys bet kuris žmogus bendraujantis su augintiniu. Tai pats didžiausias jo prigimtinis noras. Paneigti praktiškai nebūtų motyvų. Net ir ilsėdamasis ar miegodamas jis noriai glausis prie žmogaus, stengsis kuo arčiau būti prie mūsų.

  Vien būvimo šalia neužtenka. Noras aktyviai bendrauti be galo stiprus: juk tai tarpusavio ryšio stiprinimas, vienas kito supratimas ir vertinimas, susikaupusios energijos išliejimas, pamokos, kuriose išmokti dalykai reikalingi jam, ir pagalbai, ir bendravimui būtini. Kas bus partneris, jei ne šeimininkas ar šeimos narys. Tai taip pat stiprus noras, kuriam neabejingas mūsų bendrininkas.

  Kita: noras dirbti ir savo atliktu darbu įtikti savo brangiausiam turtui žmogui. Tik reikia:,,kad jis tam mane paruoštų, tada ir aš, kai stipriai ,, stovėsiu ant kojų”, būsiu palydovu ir reikalui esant tvirtu, nesuabejojančiu pagalbininku,”- šuniukas. Todėl šuns dresavimas (mokymas) yra reikalingas ne tik mums, bet ir mūsų šeimos nariui. Jam, kaip ir mums, reikalingas mokslo siekimas ir nebūtinai, kad būtų įvertintas diplomo gavimu. Taip jis rodo savo siekiu reikšti įgimtus instiktus. Aišku, kad geriausia, kada jie ugdomi pagal paskirtį (tarnybai, medžioklei, sportui, turiningam bendravimui, kada išmokomas atlikti mums norimiems pratimams ir kita).

  Man atrodo, kad visada paprašytų būti lygiaverčiu šeimos nariu: nebūti skriaudžiamu, būti  suprantamu, vertinamu, sugebėti  suprantamai perteikti jam tą, kas reikalinga viso kolektyvo nariams ir būti atlaidiems, jei įvyks nepageidautinas nesusipratimas. Nors reiklumas taip pat būtinas.

  Neapsakoma padėka būtų: ,, už teisingą mano priežiūra, nes ir aš noriu būti tvarkingas, gerai prižiūrimas, mylimas ir šeriamas saikingai, kad išlaikyčiau gerą sportinę išvaizdą, ir pasiruošimą kasdien. Džiaugiuosi, kada esu gūdinamas gamtinėms sąlygoms, maudausi, plaukioju kartu su šeimininku, gaunu fizinį krūvį, keliauju kartu, bendrauju su savo gentainiais,”- šuniukas.

  Tvirtai tikiu, kad augintinis mums palinkėtų visokeriopos Gerovės, padėkotų mums, bet tai padaryti jis negali (nekalba), nors savo bendravimu jis padaro  dar daugiau: praturtina mūsų gyvenimą, todėl  mes turime už ką  likti dėkingi ir Jam.

   Maloniai vertinčiau, kad šios perteiktos mintys atitiktų visų žmonių supratimą, kurie augina mūsų mažuosius draugus.

 

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos