Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

KODĖL ŽEMIAU AKIŲ LYGIO : PIRMAS ŽINGSNIS Į PASITIKĖJIMĄ

 

Atvykus į veislyną įsigyti sau šuniuką, naujam šeimininkui paaiškinu, koks pirmas prisilietimas turi būti prie šuniuko. Reikia: kurį tai laiką palaukti kol šuniukai pajus svetimo žmogaus kvapą, įvertins jį rega, judesius. Geriau, kad jie patys domisi ir prieina prie naujo svečio. Bet būna, kad žmogus  skuba ir nori paliesti sau patinkantį būsimą draugą. Tokiu atveju paaiškinu, kaip  elgtis, kad teisingai ir pasitikinčiai šuniukas įvertintų ir pasitiktų svečią.

  Reikia: švelniai kalbinant šuniuką, pritūpti, jei šuniukas juda link žmogaus, išlaukti  ranką laikant ŽEMIAU jo akių lygio ir geriau, kad šuniukas pats prieitų ir pauostytų ją. Jei šuniukas sustoja, sustabdoma ir ranka, nedaromas judesys link jo, jei jis traukiasi, traukiama nuo jo ir ranka. Visi šie judesiai reikalingi, kad mažasis vertintų mus kaip savus, pasitikėtų ir nesukeltume jam nesuprantamų ar priešiškų emocijų. Jokiu būdu NEGALIMA siekti paglostyti (ką paprastai daro) šuniuko galvos. Tai jis priims kaip nepasitikėjimą, priešiškumą ar atsargumą. 

  Daugelis klausia, kodėl taip reikia elgtis. Todėl tenka paaiškinti jiems plačiau. Visi žinome, kad daugelis gyvūnų ar paukščių savo galią  ir tvirtybę demonstruoja siekdami būti didesni: šiaušiasi, stojasi ant užpakalinių galūnių, kelia aukštyn galvą, uodegą, stiebiasi, ir kita. Šią  išraišką reikia suprasti, kaip ,,aš esu stipresnis“. Todėl ir šuniukas, neturėdamas gyvenimo patirties, mūsų rankos tiesimą virš galvos įvertins, kaip esančius stipresniais, viršesniais jo atžvilgiu ir tai sukels neigiamas emocijas (atsargumą, nepasitikėjimą ar net baimę). Aišku, po kurio tai laiko ir bendravimo, kada po palietimo mes jį paglostome  kalbėdami švelniai, jis pripranta ir ta išraiška dalinai pasinaikina. Bet pirminis svetimo priėjimas būtinai turi būti toks. Aišku, tam turi reikšmės šuniuko amžius, jo temperamentas, sukaupta patirtis bendraujant su veisėju, net tuo metu vyraujanti nuotaika,  veislė, aplinka ir kita.

 Tai liečia  bendravimą su svetimu šuniuku ir kitose gyvenimiškose situacijose, ypač susipažįstant  su juo pirmą kartą. Rodos, kad  paprasta, bet žinoti būtina.

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos