Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

Iš prisiminimų: IR ŠUO VERKIA

Iš prisiminimų: IR ŠUO VERKIA.

 

 Tai buvo 1972 metų vasarą. Turime su broliu, matomai, paveldėtą tėvų ,,geną“ (tėtis buvo girininkas, mama- mokytoja), kurie laikė žirgus ir šunis: vertinti savo mažuosius keturkojus uodeguotuosius draugus-šunis, su kuriais iki šiol nesiskiriame. O dar, žiūrėk, ir gyvenimas sustiprina šį pomėgį, sudarydamas galimybę siekti žinių, reikalingų:veisimui, auginimui, mokymui (dresavimui), jų pažinimui, bei darbui ir tarnybai su šiais puikiais žmogaus pagalbininkais, mokyti šio meno tarnybos draugus, bei auginančius juos žmones. Esame be galo dėkingi tėvams, kurie sudarė sąlygas stiprinti šį ,,virusą“ ir , aišku, gyvenimo tėkmei, ir Gamtai, kurie ,,trukdė“ nutolti nuo šio pomėgio. Ir taip, jie  lydi mus visą gyvenimą.

 

  Na, o įvykis išskirtinis: man dar ne pilnai suprantamas ir teisingai įvertinantis mūsų pagalbininko šuns poelgį. Per ilgą bendravimą su jais panašaus įvykio nebuvo man asmeniškai, net iš šunų augintojų kažką panašaus neteko išgirsti, o gal , retai apie tai  kalbėdavome.

  O buvo taip. Brolis, išeidamas į karinę tarnybą, savo Rytų Europos aviganį Nerį paliko tarnauti Klaipėdos Nežinybinėje apsaugoje (anais laikais buvo tokia tarnyba, kuri užsiėmė objektų saugojimu), kuris saugojo Klaipėdos mėsos kombinatą: su sąlyga, kad grįžęs iš  jos vėl pasiims atgal.

  Grįžęs iš karinės tarnybos (po dviejų metų) pirmoje eilėje apsilankė pas savo išsiilgusį keturkojį draugą. Budėtoja, kuri dirbo tą dieną pasakė, kad  Neris prie savęs prisileidžia tik tarnybos vadovą, todėl perspėjo brolį dėl galimo pavojingo jo elgesio. Brolis, pamatęs išsiilgusį savo buvusį ištikimą draugą, prieidamas davė komandą ,,Tūpk“, kurią jis nepriekaištingai įvykdė. Priėjo prie jo ir ištesė ranką paglostyti. Tuo momentu Neris, nepakeisdamas padėties (tupėjo), dantimis įsikibo jam į ranką ir gana stipriai įkando ją sužalodamas. Po brolio ištartų žodžių: ,,Ką tu, Neri!“ šuo nepajudėjo (nepuolė) ir brolis pamatė, kaip iš šuns akių pradėjo tekėti ašaros. Šuo,  TIKRIAUSIAI: atpažinęs ir pajutęs buvusio draugo  ilgesį, o gal ir palikimo ,,išdavystę“, ar dėl netinkamo  poelgio- skausmą, pasisuko ir įlindo į savo būdą.

  Tikrai įdomus, mano galvai sunkiai suvokiamas įvykis, kas jame slypi paaiškinti nesugebėčiau. Teko gyvenime matyti, kaip iš akių ašaros rieda karvei, kada ji paliko esamus namus ir turėjo keliauti pas kitą šeimininką, bet tokio poelgio su šunimi- nemačiau. Kad  ir  pokalbiuose su kolegomis neteko išgirsti, nors pats apie jį ne kartą užsimindavau. Bet skaityti apie ašaruojančius šunis teko.

  Daryti išvadas, remiantis žmogaus išdavyste šuns atžvilgiu, ar susikaupusia jo ilgalaike išauginto šeimininko meile ir ilgesiu, jo palikimu kitiems ar dar kuo kitu- būtų sudėtinga, bet viena aišku, kad dar kažkas nežinomo slypi mūsų bendrame gyvemime su mažuoju uodeguotoju draugu, ko dar įžvelgti ir tiksliai pagrįsti vargu ar sugebėsime. Visą tai dar lieka gili paslaptis Gamtoje.

  Pastovus pašnekovas apie šunis su manimi yra brolis. Bet  kartą paklausė: -,, Kodėl aš rašau apie šunis?“. Teko net ir jam paaiškinti, kad šunų augintojas perskaitęs bent vieną mano straipsnelį ir bent vieną iš jo sakinių panaudojęs savo palydovo auginimo metu: bus mano padėka jam, kad buvo nors maža, bet vistiek- pagalba, nes apie šunis rašau: - ,,Iš širdies, patirties ir atvirai“. Manau, kad tą jaučia ir mano bendraminčiai. Na, o rašyti pradėjau jau labai seniai iš noro parodyti koks nuostabus palydovas ir pagalbininkas yra mažasis mūsų draugas. Savo laiku teko dalyvauti: ruošiant spec. tarnyboms metodikas ir nurodymus, stebėti  veiklą jas įgyvendinant, dirbti pačiam, ir kita. Šiame puslapyje tik pradmenys, kaip žengiami pirmieji žingsniai įsigijus šį nuostabų gyvūną-draugą. To reikia eiliniam žmogui turint šalia bėgiojantį bendražygį. Todėl nelikau nuošalyje ir aš.

  Širdingai dėkingas draugams Zitai ir Virgeniui, kurie sukūrė šį puslapį, prisideda prie jo leidimo bei paskatino mane praktines žinias reikšti jame

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos