Lietuviškai
Apie mus
Fotoalbumas
Parodos
Apie veisles
Patarimai
Draugai
Forumas
Kontaktai

Bendras veislių apibudinimas

Bendras bruožas apibūdinantis šias veisles – jų universalumas. Tai puikūs sargai ir aršūs šeimininkų gynėjai, ištikimi ir budrūs, mėgstantys vaikus, labai klusnūs, puikiai dresuojami, ištvermingi. Idealūs šeimos šunys, kompanionai, nuovokūs, patikimi, jautrūs. Pasižymintys puikia uosle ir klausa. Gali būti ruošiami specialiai tarnybai. Dėl šių savybių vieni populiauriausių visame pasaulyje, ypatingai Vokiečių aviganiai (VA).


KUO GI JIE SKIRIASI?
1.KAILIO SPALVA
VOKIEČIŲ AVIGANIAI (VA) ir RYTŲ EUROPOS AVIGANIAI (REA) BŪNA:
Juodi: juodi su rudu, rausvu bei gelsvu kojų įrudžiu, juodi su širmu bei širmai rausvu kojų įrudžiu bei šviesia krūtine, kaklo ir pilvo apačia, pogerkliu ir šviesiomis dėmėmis virš antakių.
Pilki: įvairių atspalvių širmi.
Juodi: visas kūnas dengtas juodos spalvos plaukais. Neleistinas ilgaplaukiškumas. Tai veislės brokas (VA ir REA).
ŠVEICARŲ BALTIEJI AVIGANIAI (ŠBA)
Kailis tik baltas, negalimi kitokie atspalviai. Gali būti ilgaplaukiai, pusiau ilgaplaukiai ir normalaus plauko.

2. ŪGIU

VOKIEČIŲ AVIGANIAI (VA):
Patino aukštis ties gogu (ketera) 57 - 62 cm, kalės 55 - 60 cm.
RYTŲ EUROPOS AVIGANIAI (REA):
Patino 66 - 76 cm, kalės 62 - 72cm:
ŠVEICARŲ BALTIEJI AVIGANIAI (ŠBA):
Patino 60 - 65 cm, kalės 55 - 60 cm:

3. SVORIU:

VOKIEČIŲ AVIGANIAI (VA):
Patino svoris 30 - 40 kg, kalės 22 - 32 kg;
RYTŲ EUROPOS AVIGANIAI (REA):
Patino svoris 40 - 45 kg, kalės 35 - 40 kg;
ŠVEICARŲ BALTIEJI AVIGANIAI (ŠBA):
Patino svoris 35 - 40 kg, kalės 30 - 35 kg;

4. BŪDU (CHARAKTERIU)

VOKIEČIŲ AVIGANIAI (VA):
Klusnus, draugiškas, nuovokus, sumanus, užgaidus, budrus, narsus, ūmus, pasitikintis savimi, svarankiškas, nepriklausomas. Puikus sarginis šuo, nepaprastai ištikimas šeimininkui ir jo šeimai.

RYTŲ EUROPOS AVIGANIAI (REA):
Drąsus, nepasitikintis svetimais žmonėmis, lengvai prisitaikantis prie bet kokių klimatinių sąlygų, neišrankus maistui, aukšto intelekto, atsidavęs savo šeimininkui, pasiruošęs vykdyti šeimininko nurodymus, sudarantis patikimo draugo įspūdį, pasitikintis savimi.

ŠVEICARŲ BALTIEJI AVIGANIAI (ŠBA):
Draugiškas, nuovokus, atidus, ištikimas ir veiklus šuo. Atsargus, nekonfliktuojantis su kitais šunimis, sudarantis labai atsargaus šuns įvaizdį. Iš visų porūšių labiausiai tinka laikyti bute (name). Charakterio formavimui didelę įtaką turi teisinga socializacija ir bendravimas su juo. Socializacija turi būti įvairi ir pradėta nuo pat mažens. Auklėjant būtina atkreipti dėmesį į jautrumą, nuoseklią, teisingą ir palaipsnišką socializaciją, suprantant šio šuns psichines sąvybes. Tai "nelengvas" šuo.

5. ELGESYS SU KITAIS GYVŪNAIS IR ŽMONĖMIS

VOKIEČIŲ AVIGANIAI (VA):
Šie šunys sutaria su kitais šunimis, kambariniais gyvūnais ir vaikais, jei buvo tinkamai išauklėti, bet neprašytų svečių neįleis. Jie pripranta prie savo valdų - taigi nelinkę pabėgti, dažniausiai prisiriša prie vieno šeimos nario, kuris šunį šeria ir dręsuoja.

RYTŲ EUROPOS AVIGANIAI (REA):
Myli vaikus, puikiai sutaria su visais šeimos nariais. Ramus, susivaldantis, turintis pusiausvyrą ir mažai susijaudinantis dėl niekų šuo. Puikiai jaučia žmogų, šeimininką laiko nepakeičiamu draugu, atsidavęs jam. Savarankiškas, suprantantis savo elgesio ypatumus, sugebantis gerai orientuotis kebliose situacijose. Pasiruošęs dirbti ištisą parą, tai veiklos šuo. Puikiai prisitaiko prie šeimininko elgesio, jį mėgdžioja. Su namuose gyvenančiais gyvūnėliais elgiasi taip, kaip elgiasi šeimininkas, niekada jų neskriaus. Sugebantis rasti vietą tarp šeimos narių, neįkyrus. Šeiminiko ir šeimos narių meilę sugeba užkariauti draugiškumu ir tinkamu elgesiu (darbu).

ŠVEICARŲ BALTIEJI AVIGANIAI (ŠBA):
Labai prisirišęs prie šeimininko, jei galėtų, visur jį sekiotų. Vaikus mėgsta, bet įkyrumo vengia, nereikšdamas agresyvumo, bet pasišalindamas. Su katėmis ir kitais naminiais gyvūnėliais sutaria, jei buvo prie jų pratinamas nuo mažens.

Visos autorinės teisės priklauso www.aviganiai.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios statybos