Kokio amžiaus įsigyti šuniuką?

Tai viena iš pirminių užduočių žmogui, kuris nori sau įsigyti mažąjį draugą šunį. Žinoma tvirtos taisyklės nėra, bet stengsiuosi pagrįsti praktiškai, kodėl laikotarpis įsigyti šuniuką geriausias yra nuo dviejų iki trijų mėnesių.

Nauji šuniuko namai

Visų pirma tuo laikotarpiu šuniukas jau būna pasiruošęs keliauti į naujus namus. Jis jau yra nuėjęs pirmą žingsnį į savarankišką gyvenimą: pabendravo su žmoguni (veisėju), suprato kolektyvo (lizdo) gyvenimo dėsnius, moka savarankiškai ėsti, judėti, domėtis jį supančiu pasauliu, jį vertinti ir kita.

Šuniuko sveikata

Antra, jei šuniukas yra iš veislyno, šiam laikotarpiui jis būna pasiepytas (kas būtina), identifikuotas atpažinimo mikroschema (čipuotas), turi kilmės liudijimą. Reiškia šiam laikotarpiui jau paruoštas išvykimui į naujus namus.

Šuniuko socializacija

Nuo šio laikotarpio šuniukui būtina pradėti socializaciją toje vietovėje, kurioje jis pastoviai gyvens. Turi pažinti tą aplinką, savo šeimininką ir jos narius, turėti pastovią savo būvimo vietą- guolį. Šiuo laikotarpiu jis jau pradeda vystytis kaip asmenybė. Svarbu, kad dėl savarankiško vystymosi, būtų atskirtas nuo mamos. Taip nesižalos jo emocinis vystymasis. Šis laikas labai naudingas, nes nusistato pradiniai santykiai tarp žmonių. Aišku, nereikia pamiršti, kad šiuo laiku jis yra labai jautrus, todėl ir bendravimas turi būti apskaičiuotas, dėmesingas ir įvairiapusiškas. Taip pat galima jau jį pratinti prie antkaklio, pavadėlio ir žaidimų. Bendraujant (artimai žaidžiant) dresuoti pradinėms komandoms (,,Tūpk“, ,,Gulk“, ,,Stok“, ,,Ateik“, ,,Nešk“, ,,Duok“) ir kita.Gerai susipažinęs su savo gyvenamąja aplinka jis bus gerai pasiruošęs tolimesnei socializacijai, kuri prasideda po skiepo nuo pasiutligės (3 mėnesių), kada galima po 2-3 savaičių vedžioti jį po įvairias vietoves.

Na, o kuo paremtas mano šis parašymas?

  1. Pirmoje eilėje savo patirtimi tai pastebėjau, nes teko išauginti ne vieną įsigytą ir iš savo veislyno paliktą augintinį. Bendraujant ir stebint savo veislyno šuniukus.
  2. Antra: skaitydamas literatūrą apie šunis tai ,,užčiuopiau“.
  3. Trečia: manau, kad kiekvienas įsigilinęs į šuns vystymosi psichologiją supras, kad šuniuko ėjimas į gyvenimą turi būti paremtas teisingu ir atitinkančiu jo poreikiu įsilieti į jį: praleistas amžiaus tarpsnis paliks tam tikrą tuštumą, prie kurios jau grįžti bus neįmanoma. Žinoma, jei veisėjas tai žino, kad ir užsibuvusiam šuniukui teisingai skirs dėmesį didelių nuodėmių mažasis nepatirs, bet tai sunkus, žinių reikalaujantis darbas, juo labiau, kai lizde būna ne vienas augintinis.

Todėl, kad tai išvengti, geriau nelaukti (kai kas tai daro), o įsigyti sau palydovą nuo dviejų iki trijų mėnesių.