Seno šuns priežiūra ir maitinimas – pataria veterinarijos klinika

Šunys džiugina savo prieraišumu ir gerumu, todėl šiems augintiniams skiriame ypatingai daug laiko ir dėmesio. Deja, net ir pats mieliausias šuniukas laikui bėgant ima senti, o tuo pačiu ima keistis ir jo fiziologiniai duomenys, be to, įvyksta žymūs pokyčiai augintinio organizme. Veterinarijos klinika primena, kad vyresnio amžiaus šunys reikalauja kur kas daugiau mūsų dėmesio ir rūpesčio. Norėdami pasirūpinti augintinio sveikata, turime pagalvoti apie visapusišką gyvūno priežiūrą.

Bėgant metams prastėja šuns regėjimas, klausa ir uoslė, todėl nesitikėkite, kad jūsų augintinis bus toks pats budrus, koks buvo jaunystėje. Be to, paprastai su amžiumi šunys darosi bailesni, todėl neturėtumėte jo vedžioti be pavadėlio, ypač tuo atveju, jei lankotės naujoje vietoje – išgirdęs triukšmą šuo gali pabėgti. Seno šuns nepatariama vesti į ilgus ir tolimus pasivaikščiojimus, be to, paprastai vyresnio amžiaus augintiniai nemėgsta ilgų kelionių automobiliu. Siekiant pagerinti kraujotaką, augintinį reikėtų kur kas dažniau šukuoti. Beje, ši procedūra padės gyvūnui atsipalaiduoti, kadangi šuns oda bus masažuojama.



Veterinarijos klinika primena, kad senatvėje sutrinka šilumos reguliavimas, todėl augintinio nereikėtų kirpti labai trumpai, o orams atvėsus verta pagalvoti apie šiltus šunų drabužius, kadangi peršalimo problemos gali pakenkti šuns širdžiai ir kraujo sistemai. Tiesa, lygiai tiek pat sunkumų gali sukelti ir perkaitimas, todėl įsitikinkite, kad patalpa, kurioje augintinis leidžia laiką, yra gerai vedinama.

Bene didžiausio jūsų dėmesio reikalauja tinkamo ėdalo parinkimas. Senas šuo turi gauti subalansuotą ir kokybišką ėdalą, kuris atitiks jo organizmo poreikius. Veterinarijos klinika primena, kad senatviniai medžiagų apykaitos sutrikimai paprastai būna tiesiogiai susiję su augančiu svoriu. Šis gali tapti įvairių ligų priežastimi, todėl privalote parinkti tinkamą augintinio šėrimo racioną, atitinkantį jo sveikatą ir gyvenimo būdą. Šiuo atveju rekomenduojama pasitarti su profesionaliu veterinaru, kuris įvertins šuns būklę ir padės parinkti tinkamiausią ėdalą. Paprastai vyresnio amžiaus šuns ėdalas būna mažiau kaloringas.

Jei augintinio apetitas prastas, jam galite pasiūlyti konservuoto ėdalo, kuris vilioja kur kas malonesniu kvapu. Jei norite šunį palepinti naminiu maistu, atsisakykite košių. Kur kas geresnis sprendimas – žalia arba virta mėsa. Galite pasiūlyti ir varškės. Specialistai primena, kad senyvo amžiaus šunį reikėtų šerti mažomis porcijomis, tačiau šiek tiek dažniau. Pavalgęs šuo turėtų pailsėti, todėl neveskite jo pasivaikščioti. Siekiant užbėgti nelaimėms už akių, reikėtų reguliariai apsilankyti pas veterinarą.