Kodėl šuniuką reikia vesti į dresūros aikštelę?

Paprasčiausias paaiškinimas būtų: dėl ko vaikus vedame į mokyklą? Rodos aišku, bet ne mažesnę reikšmę šuniuko gyvenimui turi laiko leidimas savitoje mokykloje: dresūros aikštelėje.

Panagrinėkime kodėl

  1. Būtina dėl socializacijos: čia jis patiria daug jam reikalingų įspūdžių, bendravimo dėsnių tarp gentainių, susipažįsta su nauja aplinka, joje esančiais daiktais, o taip pat ir su dalyvaujančiais žmonėmis, bei dresūros vadovu, kuris duoda nurodymus jam per vedlį, čia įvairesni garsai, kvapai ir viskuo reikia domėtis, ir suprasti. Judresnė aplinka. Visą tai keliauja į jo gyvenimo kaupimo bagažą.
  2. Čia jis mokosi ne tik bendravimo taisyklių, bet ir santykių su šeimininku – vykdyti jo nurodymus ir komandas. Taip pat išmoktus pratimus pavienėje dresūroje su šeimininku taikyti kartu su grupės kolektyvo nariais (tai ne tas pats).
  3. Šuniukas mato, kaip dirba kolektyvo nariai, todėl juos mėgdžiodamas savaip perima patirtį ir tvirčiau gali įsisavinti mokomą pratimą. Stipriau ugdomas ir vidinis susikaupimas, veikiant pašaliniams dirgikliams.
  4. Kai kuriems dresūros elementams net būtinas grupinis mokymas. Pavyzdžiui: grupiniam pasirodymui, dresūros elementuose, kur reikia kantrybės išlaukti, kada veikia papildomi dirgikliai, grupiniai pratimai, kur reikia būti greitesniam, tikslesniam, mokėti dėmesį koncentruoti į savo vedlį ir toje aplinkoje vykdyti jo nurodymus, ir kita.
  5. Daugelis šuniukų reaguoja į važiavimą mašina. Kadangi retai būna, kad aikštelės mokymui yra prie namų, savo palydovą tenka vežti. Taip jis automatiškai pripranta prie vežiojimo automobiliu.
  6. Aikštelėje gauna pabendrauti su kitais šunimis, o šuniukui žaidimas neatsėjamas nuo jo vystymosi, šis fizinis krūvis taip pat duoda naudą.
  7. Nepamirškime apie naudą ir mums patiems. Stebime savo šuniuko bendravimą kolektyve, matome klaidas, kurias reikia taisyti savo palydove, pasidaliname patirtimi su bendraminčiais, išsprendžiame neaiškumus. Bendraudami su dresuotoju atkreipiame dėmesį kas liečia šuniuko mokymą, iš jo gauname patarimus, nurodymus, pagalbą. Lygindami su kitais savo veislės bendraamžiais, galime pastebėti ir savo auginime klaidų (šėrime, paklusnume, kolektyviniame žaidime, kituose siekiuose), juos savarankiškai stengtis taisyti. Vertinti savo palydovo elgesį, temperamento išraiškas, kolektyviniame žaidime. Daryti teisingas išvadas, jei reikia – pasitempti.

Taip pat rekomenduojame paskaityti: Šuns valdymas pavadėliu

Nuo kada vesti į dresūros aikštelę?

Dresūros aikštelė

Dresūros aikštelė

Daug žmonių klausia, nuo kada reikia šuniuką vesti į dresūros aikštelę mokyti. Visada atsakau, kad kuo greičiau, juo geriau, nes tai jo neatskiriama gyvenimo dalis. Geriausia, kada šuniukas paskiepytas nuo maro ir praėjus trim savaitėm po skiepo. Tai būtų nuo trijų su puse mėnesio. Bet aš šios taisyklės, rekomenduojamos veterinarijos gydytojų, nesilaikau: pasitikiu motinos kalės perduotu imunitetu ir pirmuoju – septynių savaičių skiepu. Ir, aišku, jei yra galimybė, į tokią dresūros grupę, kur yra artimo amžiaus dalyviai. Idealu būtų, kad ir tos pačios ar artimos veislės, ir siekiančių tokios pat tarnybos reikalavimų.

Dresūros aikštelė būtina mūsų mažojo draugo gyvenimo dalis.